Sıkça Sorulan Sorular

Soru:     Fiziki olarak elimizde bulunan pay senetlerini kaydilestirebilir miyim?

Cevap : Kaydilestirme isleminin son tarihi   31.12.2019 yılı sonudur. Bu tarihten sonra henuz kaydilesmemis  pay senetleri Yatirimci Tazmin Merkezine devredilecektir ve elde tutulan pay senetlerinin hukmu kalmayacaktir.

Soru:    Elimde tuttugum pay senetlerini kaydilestirmek icin ne yapmaliyim?

Cevap:  Sirket Pay Senetlerinin kaydilestirilmesi icin Tekstil Yatirim Anonim Sirketini araci kilmistir.

Ortaklarımızın ellerindeki senetlerle şirket merkezine müracaat yapmaları ve kaydileştirme işlemi için  kendilerine vereceğimiz senet teslim evrağıyla,  Türkiye Genelindeki Tekstil Yatirim Anonim Sirketi Şb. Müdürlüklerinden veya acentalarindan yatırım hesabı açtırmaları gerekmektedir.  Buna bağlı olarak Sirket Merkezimize  yakınligindan  Tekstil Yatirim Anonim Sirketi Usak Acentasi islemlere aracilik etmektedir. Şubeye giden yatirimcilar hesaplarini actirdiktan sonra hesap numaralarını şirketimize bildirmeleri sonucunda kaydileşme işlemleri tamamlanacak ve diledikleri halde alis yapabilir veya senetlerine satis emri vererek senetleri nakte cevirebilirler.

Soru:      Sirket Genel Kurulu’na nasil katilabilirim?

Cevap:    Kamuyu Aydınlatma Platformu ve İnternet sitemizde Ilan edilen genel kurul gunu, ilanda belirtilen adrese nufus cuzdani ile gelinmesi yeterlidir.

Soru:      İsmim Yaşar Başol. Elimde firmanıza ait 10 adet kurucu hisse mevcuttur. Kurucu hisse nedir ne işe yarar. değeri nedir nasıl belirlenir. alım satımı yapıla bilirmi.. bunun yanı sıra 1 lot normal hisse mevcuttur. birbirinden bağımsız satışı yapılabilir mi. 

Cevap:   Bahsettiğiniz 10 adet kurucu hisse A Grubu İmtiyazlı hisseye dönüşmüş olup, Borsada işlem görmeyen Genel Kurulda 15 oy hakkına mevcut olan hissedir. Bu Hisse Tekstil Yatırım hesabına sahip A Grubu Hissesi olan bir başka hesaba virman yapılabilmektedir.

Bunun için  (232) 342-9291 nolu Tekstilbank irtibat telefonundan bilgi alabilirsiniz.

Sermaye de 1 pay 1 TL. ye isabet etmektedir.

Bilgilerinize,

Gediz Ambalaj hizmet ve ürünleri ile ilgili soru,sorun örnek ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz.Bunun için Gediz Ambalaj'ın telefon,email,fax ve adres bilgilerini bulabileceğiniz İletişim Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.